top of page

Гілофобія: страх перед деревом і лісом

Гілофобія, також відома як хилофобія, ілофобія або дендрофобія, є психічним розладом, що викликає ірраціональний страх перед деревом і лісом. Люди, які страждають від цієї фобії, відчувають паніку, тривогу та дискомфорт, коли знаходяться в лісі або близько дерев.


Гілофобія може мати різні прояви у різних людей. Деякі можуть уникати будь-якого контакту з лісом, інші можуть не виходити на прогулянку або відмовлятися від поїздок на природу через страх заблукати в гущавині лісу. Цей страх може суттєво обмежити їх повсякденне життя.


Існує також поняття "нихтогілофобія", яке пов'язане зі страхом темряви лісу. Люди з нихтогілофобією можуть боятися втратитися в лісі під час нічних прогулянок або відчувати тривогу під час перебування в лісі у вечірній або нічний час.


Хілофобія, ксилофобія, і гілофобія викликаються різними факторами, такими як травматичні події, погані досвіди або спостереження, вроджений страх або генетична схильність до тривоги. Ці фобії можуть бути оброблені з допомогою психотерапії, терапії з використанням ігрової терапії, когнітивно-поведінкової терапії або застосування лікарських препаратів, якщо необхідно.


Якщо у вас або у когось, кого ви знаєте, є гілофобія, важливо надати підтримку і розуміння. Допоможіть людині зрозуміти причину своїх страхів, закликайте її звернутися до професіонала для отримання допомоги та довіри.


Необхідно зазначити, що не всі, хто має тривогу перед лісом, страждають від гілофобії. Страх перед невідомим або небезпекою в природі може бути нормальною реакцією. Однак, якщо цей страх суттєво заважає вашому життю і є надмірним, розгляньте можливість звернутися до професіонала для отримання допомоги.


Важливо пам'ятати, що гілофобія - це медичний стан, і потребує відповідного лікування і підтримки. Зрозуміння і співчуття можуть допомогти людині подолати свої страхи і повернутися до повноцінного життя без обмежень.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page