top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Гідрофобія: страх води, вологості або рідини

Гідрофобія, також відома як аквафобія, є психічним станом, при якому людина відчуває страх або незручність при знаходженні води, вологості або рідини загалом. Це розлад, який впливає на емоційний і фізичний стан людини, і може мати значний вплив на її повсякденне життя.


Для людей, страждаючих від гідрофобії, навіть думка про воду або будь-які рідини може викликати сильний страх або паніку. Симптоми такого страху можуть включати пітливість, нудоту, сухість у роті, прискорений пульс, задишку та тривогу. Ці реакції можуть бути викликані як фізичним контактом з водою, так і просто думкою про неї.


Джерелом гідрофобії можуть бути різні фактори. Це може бути дитячий травматичний досвід, такий як наближення до хвилювання або потопельний випадок. Іноді цей страх може бути спадковим і передаватися від батьків до дітей. Також відомо, що гідрофобію може викликати психологічна травма, така як страума, пов'язана з водою.


Люди, страждаючі від гідрофобії, можуть уникати будь-якої ситуації, пов'язаної з водою або вологістю. Вони можуть уникати плавання, відвідування басейнів, пляжів або навіть дощових днів. Це може призвести до обмеження їхнього соціального життя і негативно вплинути на їхню якість життя.


Лікування гідрофобії зазвичай включає психотерапевтичні підходи, такі як когнітивно-поведінкова терапія або експозиційна терапія, які допомагають людині змінити свої негативні думки і почуття щодо води. Деякі люди можуть також залучатися до групової терапії, де вони можуть ділитися своїм досвідом з іншими, хто також страждає від гідрофобії.


Гідрофобія є серйозним психологічним станом, який може суттєво впливати на життя людини. Якщо ви помічаєте, що у вас або когось, кому ви довіряєте, є ознаки гідрофобії, важливо пошукати допомоги фахівця. Надання підтримки і належного лікування може допомогти побороти цей страх і покращити якість життя.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page