top of page

Гідрофобія: страх води, вологості або рідини

Гідрофобія, також відома як аквафобія, є психічним станом, при якому людина відчуває страх або незручність при знаходженні води, вологості або рідини загалом. Це розлад, який впливає на емоційний і фізичний стан людини, і може мати значний вплив на її повсякденне життя.


Для людей, страждаючих від гідрофобії, навіть думка про воду або будь-які рідини може викликати сильний страх або паніку. Симптоми такого страху можуть включати пітливість, нудоту, сухість у роті, прискорений пульс, задишку та тривогу. Ці реакції можуть бути викликані як фізичним контактом з водою, так і просто думкою про неї.


Джерелом гідрофобії можуть бути різні фактори. Це може бути дитячий травматичний досвід, такий як наближення до хвилювання або потопельний випадок. Іноді цей страх може бути спадковим і передаватися від батьків до дітей. Також відомо, що гідрофобію може викликати психологічна травма, така як страума, пов'язана з водою.


Люди, страждаючі від гідрофобії, можуть уникати будь-якої ситуації, пов'язаної з водою або вологістю. Вони можуть уникати плавання, відвідування басейнів, пляжів або навіть дощових днів. Це може призвести до обмеження їхнього соціального життя і негативно вплинути на їхню якість життя.


Лікування гідрофобії зазвичай включає психотерапевтичні підходи, такі як когнітивно-поведінкова терапія або експозиційна терапія, які допомагають людині змінити свої негативні думки і почуття щодо води. Деякі люди можуть також залучатися до групової терапії, де вони можуть ділитися своїм досвідом з іншими, хто також страждає від гідрофобії.


Гідрофобія є серйозним психологічним станом, який може суттєво впливати на життя людини. Якщо ви помічаєте, що у вас або когось, кому ви довіряєте, є ознаки гідрофобії, важливо пошукати допомоги фахівця. Надання підтримки і належного лікування може допомогти побороти цей страх і покращити якість життя.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"