top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Гравідофобія: страх перед зустріччю з вагітною жінкою або самою вагітністю

Гравідофобія - це фобія або страх перед зустріччю з вагітною жінкою або самою вагітністю. Цей термін походить від комбінації латинського слова "гравідус", що означає "вагітна", і грецького слова "фобія", що означає "страх".


Гравідофобія може виникнути з різних причин. Деякі люди можуть мати погані спогади або негативний досвід, пов'язаний з вагітністю, що викликає у них страх. Наприклад, це можуть бути негативні враження від свідчань про розродження або побоювання перед можливими ускладненнями під час пологів. Деякі люди також можуть турбуватися про своє здоров'я та безпеку під час інтеракції з вагітною жінкою, особливо якщо вони переживають наслідки, пов'язані зі своїм чиїмось здоров'ям.


Цей страх може мати негативний вплив на життя людини, так як він може обмежувати її соціальні взаємодії або робити її незручною в певних ситуаціях. Наприклад, людина може уникати відвідування вагітних друзів чи членів родини, уникати відвідування місць, де часто зустрічаються вагітні, або навіть відмовляти від власної бажаної вагітності через страх.


Якщо гравідофобія стає проблемою у вашому житті, важливо звернутися до професійної допомоги. Психотерапія та підтримка можуть допомогти виявити причини страху, розвіяти міфи та надати інструменти для управління ним. Крім того, підтримка від груп або організацій, що працюють з людьми, які мають фобії, також може бути корисною.


Гравідофобія - це реальна проблема, з якою стикаються деякі люди. Вона може суттєво вплинути на їхнє життя та спілкування з вагітними жінками або з самим поняттям вагітності. Розуміння, толерантність та підтримка від близьких можуть зіграти велику роль у покращенні якості життя людини, яка стикається з гравідофобією.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page