top of page

Гештальт психолог це

Гештальт психологія - це психологічний напрямок, який походить від німецького словосполучення "гештальт", що означає "форма" або "структура". Гештальт психологія виникла в початку XX століття і базується на переконанні, що властивості і закономірності цілого феномена неможливо повністю зрозуміти, дійшовши до розуміння його складових частин.


Основною ідеєю гештальт підходу є те, що людина оцінює світ не за окремими елементами, а в першу чергу за цілими образами або формами. Гештальтисти вважають, що цілісне сприйняття передує аналізу окремих складових елементів і є основою формування ментальних уявлень. Вони вивчають способи, як люди організовують світ навколо себе і як це впливає на їх емоції, мислення та поведінку.


Одним з практичних застосувань гештальт психології є розробка методів і технік психологічного консультування і терапії, які допомагають клієнтові бачити цілісне зображення своєї проблеми і знаходити нові способи розв'язання. Гештальт терапія сприяє розширенню самосприйняття, сприйняття взаємин з іншими людьми та самореалізації.


Гештальт психологія випливає з відкриття, що наше сприйняття форми базується на таких принципах, як закони сенсорної організації: симетрія, закон доброзичливості, закон продовжування ліній та законів закінчення. Вивчення гештальтів допомагає розкрити механізми сприйняття і розпізнавання образів, що може бути корисним не тільки для психологів, але й для людей, які бажають краще розуміти самі себе та інших.


👉 Якщо Ви впізнали себе чи відчуваєте, що Вам потрібна консультація профільного фахівця, переходьте у наш розділ "Обрати фахівця" і обирайте спеціаліста, до якого хотіли б звернутися, чи переходьте у наш Телеграм-канал, де багато корисної інформації та безкоштовних заходів.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page