top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Володіння і психологічні експерименти: Вивчення ефекту Річарда Талера і Деніеля Канемана


Психологічні експерименти завжди мали велике значення в психологічних дослідженнях. Вони дозволяють вивчати різноманітні аспекти людської поведінки, а також розкривають важливі закономірності й теорії, що лежать в основі психології. Один з цікавих експериментів, який демонструє вплив психологічних факторів на наші рішення і поведінку, - це експеримент, пов'язаний з ефектом володіння, розроблений Річардом Талером і Деніелем Канеманом.Ефект володіння - це психологічний феномен, який в основному відображається в тому, що коли люди мають володіння над якоюсь річчю, вони надмірно збільшують її ціну і прихильність до неї. Цей ефект впливає на наше сприйняття цінності речей, що ми володіємо, і може мати суттєвий вплив на наші рішення і поведінку.


Ефект володіння був досліджений у середині 1980-х років Річардом Талером, вченим з галузі поведінкової економіки, і Деніелем Канеманом, психологом, який виділяється у галузі прийняття рішень. Вони провели численні експерименти, щоб вивчити, як люди оцінюють свої речі і як це впливає на їх рішення.


У одному з експериментів, учасникам були показані картинки з різними предметами, наприклад, чашка і ручка. Потім вони мали оцінити ціну предметів. Виявилося, що коли учасники володіли певним предметом, вони переоцінювали його ціну і надавали йому більшу вагу, ніж тим предметам, яким вони не володіли. Цей ефект був названий "елемент ендоузу" і він свідчить про те, що наше володіння впливає на нашу оцінку речей.


Інший цікавий експеримент, що пов'язаний з ефектом володіння, був проведений в галузі фінансів. Дослідники показали, що коли люди володіють акціями певної компанії, вони часто переоцінюють ціну цих акцій і продовжують утримувати їх, навіть коли інформація свідчить про те, що цей акціонерний пакет може бути менш вигідним.


Висновок:

Ефект володіння, що був вивчений Річардом Талером і Деніелем Канеманом, розкриває важливі аспекти нашого мислення і поведінки. Володіння речами може вплинути на наше сприйняття їх цінності і призводити до надмірного прив'язування до них. Цей феномен має велике значення, особливо в галузі фінансів і прийняття рішень.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page