top of page

🤔 Ви коли-небудь чули про ментальні помилки?


📔 Ментальні помилки - це систематичні відхилення в нашій раціональності, відхід від логічного, оптимального, розумного мислення та поведінки. Слово "систематичні" важливо, оскільки часто у своїх помилках ми йдемо одним і тим самим шляхом.


💡 Як розпізнавати ментальні помилки, або ментальні викривлення?


4️⃣ ключові ознаки, які видають те, що у вашому мисленні є паттерни ментальних помилок:

• узагальнення та "катастрофізація" подій: коли людині одного разу наступили на ногу, а вона вже впевнена, що її тотально не щастить; коли начальник вказує на якусь одну помилку, підлеглому здається, що його робота в цілому знецінюється

• самозвинувачення: коли людина вважає себе "винуватою" в усьому та знаходить причину кожної "поганої" події у власній поведінці

• повне ігнорування позитивних подій та емоцій: людина сконцентрована виключно на негативі, звідси йде й знецінення власних досягнень та радостей у житті, таким чином людина доходить висновку: "Я вартий лише найгіршого, і воно зі мною обов'язково станеться"

• мислення через призму крайностей: коли людина бачить світ полярним і все ділиться тільки на "чорне" і "біле", "гарне" і "погане". Наприклад, людина хотіла вишневий торт, і якщо він отримав бананово-карамельний, це вже катастрофа, все пішло не так. Якщо немає того, що вона хоче, інше автоматично здобуває ярлик "погане"


🧩 Проаналізуйте власну поведінку і поставте собі запитання: "А де я недостатньо логічно мислю та викривляю сприйняття світу через власну призму?"

Comentários


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"