top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Використання мотиву страху


Експерименти у психології є важливими засобами для вивчення людської поведінки та розуміння психологічних механізмів. Одним з цікавих експериментів, який отримав широке визнання, є експеримент «Використання мотиву страху», проведений І.Л. Дженісом і С.Фешбахом. Цей експеримент досліджував вплив породжуючої страху інформації, так званого «звернення до страху», на людську поведінку.


І.Л. Дженіс і С.Фешбах провели серію експериментів у 1950-х роках з метою вивчення ефективності використання страху в рекламних повідомленнях. Перед початком експериментів дослідники припустили, що використання страху може бути ефективним способом залучення уваги чоловіків і жінок до повідомлення та стимулювання певної дії.


У першому етапі експерименту дослідники відібрали дві групи учасників: контрольну групу і експериментальну групу. Потім учасники були піддані різним видам рекламних повідомлень. Контрольна група бачила звичайні повідомлення без використання страху. Експериментальна група же бачила повідомлення, які породжували страх, наприклад, повідомлення про загрозу здоров'ю чи безпеці.


Після того, як учасники були піддані рекламним повідомленням, їм було запропоновано різні завдання для виконання. Основним завданням було змінити їхню поведінку або прийняти певні рішення відповідно до рекламного повідомлення, на яке вони були вплинувані.


Результати цього експерименту показали, що використання «звернення до страху» в рекламних повідомленнях може мати суттєвий ефект на поведінку людей. Учасники експериментальної групи більше схильні до виконання певних дій або зміни своєї поведінки в порівнянні з контрольною групою. Використання страху в рекламних повідомленнях виявилося підвищувати ефективність впливу на людську поведінку.


Проте, варто зазначити, що ефективність використання страху в рекламних повідомленнях може бути обмежена. Занадто інтенсивний страх може спричинити негативну реакцію у людей і призвести до відхилень від бажаної поведінки. Тому важливо знайти баланс між ефективністю впливу та запобіганням негативних наслідків.


Експеримент «Використання мотиву страху» І.Л. Дженіса і С.Фешбаха продемонстрував потенціал використання емоційного впливу в рекламах та інших суспільних повідомленнях. Розуміння того, як страх може впливати на людську поведінку, важливо для розвитку ефективних комунікаційних стратегій.

コメント


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page