top of page

Вивчення експериментів Р. Ла П'єра: Невідповідність установок та поведінки


У сфері психології розуміння взаємодії між нашими установками і поведінкою є ключовим аспектом. Французький соціальний психолог Рене Ла П'єр (René LaPierre) здійснив чудові внески в цю галузь, детально вивчаючи невідповідність між установками та фактичною поведінкою людей. Його експерименти подали нове світло на те, як люди можуть відступити від своїх установок та діяти несподівано.


Опис експериментів:

Експерименти, проведені Р. Ла П'єром, досліджували взаємодію між представленнями, стереотипами та фактичною поведінкою людей. Одним з його найвідоміших досліджень було дослідження невідповідності між установками та поведінкою щодо ставлення до інших культур.


Р. Ла П'єр на підставі своїх спостережень визначив, що люди можуть мати позитивні установки стосовно представників інших культур, але у той же час, коли знаходяться в ситуації зі стосунками, можуть діяти негативно. Він провів дослідження, відправляючи молодих китайських студентів західним громадським закладам для туристичних відпочинків. Потім він зв'язався з цими закладами і запитав, чи були ці студенти прийняті. Виявилось, що понад 90% закладів повідомили, що не прийняли студентів, хоча під час їх відвідин було помітно дуже доброзичливе ставлення до них. Цей експеримент вказував на невідповідність між позитивними установками до інших культур та фактичною поведінкою.


Імплікації для психології та суспільства:

Експерименти Р. Ла П'єра мали вирішальний вплив на розвиток та розуміння сучасної соціальної психології. Вони змусили нас замислитися над тим, як особисті установки можуть впливати на наше сприйняття інших культур та різних соціальних груп. Ці експерименти також наголошують на важливості усвідомлення та управління своїми власними установками, щоб запобігти неправильним або несправедливим судженням.


Висновок:

Дослідження Р. Ла П'єра в сфері невідповідності між установками та поведінкою відкрили широкий спектр можливостей для подальших наукових досліджень. Його експерименти нагадують нам про складну природу людського сприйняття та показують, що наша поведінка може відрізнятися від того, що ми вважаємо "правильним". Розуміння цієї невідповідності є ключовим чинником для покращення міжкультурного спілкування та розбудови більш гармонійного суспільства.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page