top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Вивчаємо груповий внесок за допомогою Ефекту Рінгельмана


Експерименти у психології дозволяють нам краще розуміти людську поведінку та взаємодію. Один з таких експериментів - Ефект Рінгельмана - вивчає груповий внесок, або вплив, який індивіди мають на ефективність роботи групи. У цій статті ми розглянемо суть експерименту, його результати та наслідки.


Опис експерименту:

Експеримент Рінгельмана був проведений у 1913 році французьким психологом Максом Рінгельманом. Учасникам експерименту було запропоновано виконати спільну фізичну завдання, а саме - потягти за мотузку. Під час експерименту було зареєстровано, як залежить сила, з якою людина тягне за мотузку, від кількості людей, які беруть участь у завданні.


Результати:

Було встановлено, що залежність сили тяги за мотузку від кількості людей не є прямо пропорційною. Коли у групі було більше учасників, середня сила тяги кожної особи зменшувалась. Зокрема, коли в групі було три людини, середня сила тяги в кожної з них становила приблизно 85% від сили, яку вони мали б поодинці. Цей вплив групової динаміки отримав назву «Ефект Рінгельмана».


Ймовірні причини:

Есенція «Ефекту Рінгельмана» полягає в тому, що індивід сприймає свій внесок до групового завдання як менш значимий у порівнянні з внеском інших учасників. Це може призводити до втрати мотивації та зниження зусиль для досягнення мети групи.


Наслідки:

Ефект Рінгельмана має важливі наслідки для організацій та роботи в команді. Групова динаміка може призвести до зниження продуктивності та ефективності роботи. Для уникнення цього необхідно виявлювати та вирішувати проблеми, пов'язані зі знеціненням внеску окремих учасників.Експерименти з психології, такі як Ефект Рінгельмана, допомагають нам краще розуміти, як люди взаємодіють у групах. Свідомість про груповий внесок може стимулювати ефективну співпрацю та досягнення мети. Таким чином, вивчення цих експериментів є важливим кроком для покращення роботи команд та організацій в цілому.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page