top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Вертигофобія: страх перед запамороченням або відчуттям головокружіння

Вертигофобія, також відома як динофобія, є одним з найбільш поширених фобій, пов'язаних зі страхом. Це патологічний страх перед запамороченням або відчуттям головокружіння. Люди, які страждають від вертигофобії, можуть мати інтенсивний страх від потенційно викликаючих дизорієнтацію ситуацій, наприклад, високих місць, крутих сходинок, атракціонів або навіть прилітання на літаку.


Це страх, який впливає на різні аспекти життя людини, може обмежити її можливості і призвести до соціальної ізоляції. Основними симптомами вертигофобії є підвищене серцебиття, пітливість, дихання, тривога та панічний страх перед потенційно дизорієнтаційними ситуаціями. Люди можуть уникати місць, які можуть спричинити запаморочення, і намагатися уникнути будь-якого можливого виклику вертиго.


Існують різні фактори, які можуть спричинити вертигофобію. Один з них - попередні негативні досвіди з відчуттям головокружіння або запаморочення. Наприклад, якщо людина колись втратила рівновагу або була погано себе почуваючою на висоті, це може створити у неї фобію перед подібними ситуаціями у майбутньому. Інший фактор - психологічний, коли негативні емоції, такі як тривога або страх, зв'язані з відчуттям головокружіння, перетворюються на фобію.


Однак, вертигофобія є повністю керованим станом і може бути лікувана. Лікування вертигофобії може включати когнітивно-поведінкову терапію, яка допомагає людям змінити свої негативні мислення та уявлення, пов'язані зі страхом. Також можуть застосовуватися техніки з дихання та релаксації для зменшення симптомів тривоги. Деяким людям можуть бути призначені ліки для керування тривогою та запобігання відчуттям головокружіння.


Крім того, підтримка близьких людей та розуміння їхньої фобії можуть бути вельми корисними. Саме круг оточення може допомогти впоратися зі страхом, розуміючи його характер та необхідність допомоги в подоланні його впливу на життя людини.


У кінцевому підсумку, вертигофобія (динофобія) - це серйозний страх перед запамороченням та відчуттями головокружіння, який може значно обмежити життя людини. Проте, з правильним лікуванням та підтримкою, вертигофобія може бути подолана, дозволяючи людині повернути собі контроль над своїм життям і насолодитися раніше уникнутими ситуаціями.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page