top of page

Біполярний афективний розлад це

Біполярний афективний розлад (БАР) - це психічний розлад, характеризується посильними змінами настрою.

Він обумовлений поєднанням маніакальних (екстатичних) і депресивних епізодів. Люди з БАР переживають виснаження через цей стан і можуть відчувати скрутним змінювати свої поведінку та реакції на навколишній світ.


В маніакальних епізодах, хворі переживають підвищення настрою, енергічність та посилену активність. Вони можуть мати грандіозні ідеї, безсоння та непередбачувану поведінку. Депресивні епізоди супроводжуються настроєм обурення, відчуттям втрати і безсилля. Хворі можуть відчувати втому, проблеми зі сном та концентрацією.


Однак, незважаючи на важкість БАР, існують способи, які допомагають керувати емоціями і полегшують щоденне функціонування.


Основними методами керування є:


1. Консультування: Психотерапевти можуть надати важливу підтримку і поради щодо керування емоціями та стресом. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) може допомогти зрозуміти шаблони мислення, які викликають емоційні зміни.


2. Фармакотерапія: Деякі ліки можуть допомогти стабілізувати настрій та знизити частоту та інтенсивність епізодів. Важливо порадитись з психіатром, щоб визначити найефективніші препарати.


3. Самокерування: Важливо вести здоровий спосіб життя, який включає регулярну фізичну активність, здорову харчування, відпочинок і сон. Важливо зберігати регулярний розпорядок дня та уникати стресуючих ситуацій.


4. Підтримка від родини та близьких: Розуміння та підтримка з боку родини і друзів може бути надзвичайно корисною для повсякденного функціонування. Розмова з близькими людьми може допомогти зняти напругу та зміцнити підтримку.


5. Вивчення та розуміння хвороби: Розуміння власного стану та розшарування з іншими людьми з БАР варто поглиблювати. Взаємодія з групами підтримки та участь у спеціальних програмах може допомогти зменшити почуття самотності та незрозуміння.


Необхідно пам'ятати, що кожна людина з БАР унікальна, тому важливо знайти ті методи керування, які роблять їх життя більш збалансованим. Розробка індивідуального плану керування разом з кваліфікованим фахівцем може бути ключем до кращого контролю за станом та настроєм.


Біполярний афективний розлад може бути викликом, але з правильним управлінням емоціями та підтримкою можна досягти стабільності та якості життя.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"