top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Блукання при деменції


В деменції, однієї з найбільш поширених неврологічних хвороб, можуть виникати багато різних симптомів і проявів. Один з таких симптомів, з яким можуть стикатися люди з деменцією та їх рідні, - це блукання.


Блукання - це неорганізоване та безцільне пересування людини без ясної мети або задоволення потреби. Воно може бути дуже налякливим і становити серйозні труднощі як для самої людини, так і для її близьких.


Блукання при деменції може мати різну форму і тривалість. Деякі люди можуть блукати локально, в межах свого дому або району, тоді як інші можуть блукати на великі відстані і навіть загубитися. Ведучи неорганізований спосіб життя, такі люди можуть ризикувати травмами, втратою, фізичними проблемами та експонувати себе на ризиковані ситуації.


Існує кілька причин, чому блукання відбувається у людей з деменцією. Однією з них є пониження здатності розпізнавати фаміліарні місця та власний дім. Це може викликати почуття незвичності та небезпеки, що спонукає людину блукати в пошуках чогось знайомого або заспокійливого. Іншою причиною є життєве неситування або неспокій, що можуть бути спричинені тривогою, стресом, болем або незадоволенням фізичних або емоційних потреб.


Блукання при деменції може бути складною ситуацією для рідних та доглядачів. Вони стурбовані через небезпеку, яку воно представляє для самої людини. Проте, існують деякі способи, які можуть допомогти управляти блуканням та зменшити ризики.Декілька корисних порад:


1. Створити безпечне та заспокійливе оточення: Запевніться, що дім або простір, де перебуває людина з деменцією, є безпечним. Видаліть потенційно небезпечні предмети, забезпечте чітке позначення дверей та шляхів та зробіть оточення зручним для переміщення.


2. Утримуйте основну рутину: Створення регулярної розкладу на кожен день може зменшити тривогу та стрес, що викликають блукання. Встановлення часів для їжі, сну та догляду може надати відчуття безпеки та стабільності.


3. Використовуйте ознайомлюючі технології: Розгляньте можливість використання GPS-пристроїв або носимих пристроїв з відстеженням місцезнаходження, щоб знати, де перебуває людина з деменцією у разі блукання.


4. Залучайте соціальну активність: Запевніться, що людина з деменцією має можливість взаємодіяти з іншими людьми та брати участь у соціальних активностях. Це може зменшити почуття тривоги та відчуття незадоволення, що часто сприяють блуканню.


Блукання при деменції може бути викликом для родини та доглядачів, проте правильний підхід, безпечне оточення і вищезазначені поради можуть допомогти зменшити ризики та забезпечити безпеку та комфорт для людини з деменцією. Це допоможе всім сторонам зайнятися найважливішим - забезпеченням належного догляду і підтримки для людини у її боротьбі з деменцією.


Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page