top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Блаптофобія: страх завдати комусь пошкодження


У сучасному світі, де люди все більше прив'язуються до технологій і залежать від них, виникає все більше незвичайних фобій. Одна з них, що навертається на найбільш вразливих, но фактично беззахисних, - блаптофобія. В даній статті ми детальніше розглянемо, що означає цей термін та як він впливає на тих, хто ним хворіє.


Тіло статті:

Блаптофобія - це новоспечений страх, який поширюється серед людей, що відчувають необхідність завдати комусь пошкодження за допомогою електронних пристроїв, особливо смартфонів. Втікаючи від реальності віртуальним світом, люди з блаптофобією переживають страх, що можуть втратити контроль над собою і нанести комусь шкоду через використання цифрових засобів спілкування.


Основні причини блаптофобії:

1. Залежність від інтернету: Постійна особистісна конективність через соціальні мережі, онлайн-ігри та інші додатки може наробити страху, що людина втратить контроль та здатність спілкуватися в реальному житті.

2. Інформаційне перенасичення: Поток інформації, яку ми отримуємо через технології, може створити почуття безпеки і контролю, але водночас і страху перед втратою цього контролю та маніпулюванням іншими людьми.


Наслідки блаптофобії:

Люди, що страждають від блаптофобії, можуть втрачати нормальне функціонування у суспільстві. Їх почуття тривоги та паранойї зросли настільки, що вони уникають будь-якої форми спілкування через технології. Це може призвести до соціальної ізоляції та втрати зв'язків із друзями та родиною.


Як подолати блаптофобію:

1. Шукайте підтримку: Обговоріть свої страхи і занепокоєння щодо використання технологій зі спеціалістом або близькими довіреними людьми.

2. Знайомтесь з реальним життям: Зосередьтеся на розвитку навичок спілкування в реальному світі та відведіть час від гаджетів для взаємодії з людьми.

3. Регулюйте використання технологій: Встановіть часові межі для користування смартфоном та іншими пристроями.


Блаптофобія є реальним страхом, який виникає в результаті залежності від технологій та страху втратити контроль над собою. Розуміння причин та наслідків цієї фобії є важливим кроком до подолання її. Шлях до зцілення полягає в пошуку підтримки, зосередженні на реальному житті та регулюванні використання технологій.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page