top of page

💬 "Без погладжувань наш спинний мозок висохне", — говорив великий Ерік Берн

*в транзакційному аналізі погладжуваннями називають ознаки схвалення, уваги, визнання від інших, що є значною нашою потребою.


🧩 І справді, ми так багато робимо для того, щоб отримати повагу, захоплення, бути поміченими і подобатись іншим. Навіть ведення соціальних мереж - це спосіб заявити про себе світу і отримати погладжування від нього у вигляді сердечок і смайликів.

Було доведено, що діти, які отримують достатньо тепла і уваги, розвиваються швидше за інших, а немовлятам і зовсім не вижити, якщо задовольняються лише їхні фізичні потреби, а потреби емоційні – ігноруються. Тобто увага до нас, теплі емоційні зв’язки потрібні нам і на фізіологічному рівні!


🔗 Тим не менш, багато людей залишаються дуже скупими на добрі слова, підтримку та компліменти, причому не тільки іншим, але й самим собі. У транзакційному аналізі це називається економією погладжувань, і це діє руйнуюче як на саму людину, так і на її відносини з іншими.


🙌 Якщо ви охоче даватимете щирі слова підтримки, любові, визнання іншим і легко прийматимете це від інших, ви з великою ймовірністю покращите ваше самопочуття та стосунки як з самим собою, так і з іншими.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page