top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Афективні симптоми при деменції


Деменція - це хронічне невиліковне захворювання нервової системи, яке відбувається зі зниженням пізнавальних функцій, включаючи пам'ять, мислення, увагу та соціальні навички. Це важке становище, яке не тільки впливає на життя хворого, але й на життя його родини та близьких.


Одним із сторонніх ефектів деменції є афективні симптоми, які відображаються у зміні настрою, емоційній нестійкості та поведінкових змінах. Ці симптоми додатково ускладнюють життя хворого і затримують його процес адаптації до нових умов.Основні афективні симптоми, які можуть супроводжувати деменцію, включають такі:


1. Депресія: Хворий може відчувати постійну сумнівність, втрату інтересу до раніше улюблених занять, впадок сили та енергії, проблеми зі сном та апетитом. Депресія не тільки поглиблює стан хворого, але й ускладнює його поведінку, збільшуючи ризик погіршення здоров'я та зниження якості життя.


2. Апатія: Хворий стає нецікавим і безсильним, втрачає мотивацію до будь-якої діяльності, навіть тих, які раніше були йому приємними. Апатія відображає загальний впадок інтересу до життя і може впливати на прийняття необхідних рішень та здійснення самообслуговування.


3. Експресія агресії: Деякі пацієнти з деменцією можуть виявляти агресивну поведінку, яка може включати вербальні атаки, фізичну агресію або непристойні вчинки. Це пов'язано зі змінами в областях мозку, що контролюють емоційну реакцію та поведінку.


4. Беспокій: Хворий може постійно рухатися, бігати навкруги, шукати щось, спостерігати за вікном тощо. Це може створити труднощі для опікуних, а також на шкоду самому хворому, оскільки безпокійний стан збільшує ризик травм та спрямовує увагу на непотрібні або небезпечні речі.Афективні симптоми при деменції часто приводять до стресу і напруження у родині та опікунів хворого. Частина опікунів можуть відчувати безпорадність і розчарування, не знайшовши ефективні методи підтримки хворого або контролю над його афективним станом.


Для полегшення афективних симптомів при деменції важливо реалістично оцінювати ситуацію, сприймати її як необхідну складову хвороби, а не як особисту провину хворого або його родини. Крім того, важливо забезпечувати стабільну та комфортну навколишню середу, де хворий відчуває підтримку та зрозуміння. Соціальна включеність, турбота та позитивна емоційна атмосфера можуть допомогти зменшити вплив афективних симптомів на хворого і родину.


Зміни настрою та поведінки при деменції вимагають спеціалізованої допомоги, і важливо, щоб хворий отримував належне лікування та підтримку від своїх близьких.


Опікунам також можна звернутися до професійних консультантів, які допоможуть виробити ефективні стратегії для управління афективними симптомами та полегшення їх впливу на повсякденне життя.


Підсумовуючи, афективні симптоми при деменції є складною частиною хвороби, яка впливає як на самого хворого, так і на його близьких. Розуміння природи цих симптомів та надання належної допомоги може сприяти полегшенню їх впливу та покращанню якості життя хворого і його родини.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page