top of page

Атаксіофобія - страх порушення координації рухів


Атаксіофобія - це нав'язливий страх перед порушенням координації рухів та втратою рівноваги. Люди, що страждають від атаксіофобії, відчувають тривогу та страх перед ситуаціями, які можуть спричинити незручності або втрату контролю над своїм тілом. Вони можуть уникати активностей чи ситуацій, де існує ризик втрати координації та рухової незалежності.


Атаксіофобія може мати різні причини, включаючи психологічні фактори, травми чи розлади нервової системи. Цей страх може бути пов'язаний з негативними досвідами або травматичними подіями, пов'язаними з рухом або втратою рівноваги, такими як падіння або нещасні випадки.


Люди з атаксіофобією можуть демонструвати ряд симптомів, включаючи підвищену тривогу, панічні атаки, серцебиття, потовиділення, духоту, сухість у роті та нездатність до контролю над своїми рухами. Вони також можуть уникати певних ситуацій, які їм здаються небезпечними або які можуть призвести до порушення координації рухів.


Для діагностики та лікування атаксіофобії може бути корисним звернутися до психолога або психотерапевта, які використовують різні методи, такі як психотерапія та техніки зменшення тривоги. Когнітивно-поведінкова терапія може допомогти людині розпізнати та змінити негативні думки та паттерни поведінки, пов'язані з їх страхом.


Крім терапії, існують також певні стратегії самодопомоги, які можуть бути корисні для керування атаксіофобією. До них належать релаксаційні техніки, такі як глибоке дихання та медитація, фізичні вправи для покращення координації та ритму рухів, а також підтримка від близьких людей та групова підтримка, де можна обговорити свої страхи та досвід з іншими, які розуміють їх.


Атаксіофобія - це серйозне заболення, яке може значно впливати на якість життя людини. Однак, з правильним зверненням до психолога та використанням різних підходів до лікування, люди з атаксіофобією можуть отримати допомогу і вивчити стратегії для керування своїми страхами та повернення до активного та задовільного життя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page