top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Архетип згідно Юнга це

Архетип згідно з теорією Карла Густава Юнга - це універсальний символічний образ, який існує в колективному безсвідомому. Юнг розглядав архетипи як несвідомий матеріал, що залишився від спільного еволюційного досвіду людства. Він вважав, що ці архетипи впливають на наше сприйняття, поведінку та уявлення про себе і світ.


Архетипи можуть мати різні форми і виявлятися через символи, образи, міфи та сюжети. Наприклад, архетип матері - це символ материнства, плідності та захисту. Архетип героя - це символічний образ відважного, сильного та відданого захисника.


Юнг вважав, що архетипи можуть бути активовані через сни, художній твір, релігійні ритуали або переживання особистих криз. Він також стверджував, що визнання і розуміння архетипів може допомогти людині зрозуміти свої внутрішні конфлікти, розвинути свідомість і досягти індивідуації.


Архетипи також можуть впливати на наші стосунки з іншими людьми і поведінку в суспільстві. Наприклад, архетип Аніми - це несвідома жіноча сторона в чоловікові, а Анімус - несвідома чоловіча сторона в жінці. Розуміння цих архетипів може сприяти розкриттю наших потенціалів та покращенню взаєморозуміння у стосунках.


Загалом, архетипи згідно з теорією Юнга можуть бути використані як інструмент для самопізнання, саморозвитку та вдосконалення взаємодії з оточуючим світом. Розуміння цих універсальних символічних образів може допомогти нам краще осмислити себе, свої вчинки і сприйняття довколишньої дійсності.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page