top of page

Апопатофобія: Страх заходити в туалети

Страх заходити в туалети, відомий як апопатофобія, є серйозним психологічним станом, який може значно обмежити повсякденне життя людини. І хоча на перший погляд ця фобія може здатися незвичайною або незрозумілою, для тих, хто нещодавно зіткнувся з нею, це може бути дуже насторожуючим і дестабілізуючим досвідом.


Апопатофобія є формою соціальної фобії, коли людина дуже боїться відвідувати громадські туалети чи будь-які інші суспільні місця з метою використання туалету. Це може бути пов'язано з різними страхами, такими як страх зараження хворобами, страх бути у вузькому просторі або навіть страх перед оцінюванням інших людей.


Основні симптоми апопатофобії включають постійний страх і тривогу, коли потрібно відвідати туалет в громадських місцях. Люди з апопатофобією можуть намагатися уникати ситуацій, де вони повинні використовувати туалети, або шукати альтернативні способи задоволення своїх потреб.


Причини апопатофобії можуть бути різними. Деякі люди можуть мати негативний досвід або травматичну подію в минулому, пов'язану з використанням громадського туалету. Інші можуть переживати страшні фантазії про потенційні неприємності, які можуть виникнути під час відвідування туалету, такі як заблокування дверей або навіть напади.


Люди, страждають апопатофобією, можуть відчувати сильний стрес і тривожність перед тим, як потрібно відвідати туалет у громадському місці. Це може призводити до обмеження їх соціальних активностей та позначати негативний вплив на їх кар'єрний та особистий розвиток.


Для тих, хто має апопатофобію, важливо знати, що це може бути лікувано. Психологічна терапія, така як когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), може допомогти людині з апопатофобією навчитися керувати своїми страхами і тривогами. Іноді лікарі можуть також призначати ліки для зменшення тривоги.


Неважливо, яке розуміння ми маємо щодо апопатофобії, важливо підтримувати людей, які стикаються з цим страхом. Це може бути складно для них, і наша підтримка може бути багатоцінною. Будьмо терплячими та розуміючими, надаваймо їм можливість говорити про свої страхи і комфортно вирішувати цей проблемний аспект їхнього життя.


Якщо ви відчуваєте страх заходу в туалети у громадських місцях, рекомендую звернутися до досвідченого психолога або терапевта, який може надати вам допомогу та підтримку у подоланні цієї фобії.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"