top of page

Антропофобія - страх людей або компанії людей, форма соціальної фобії


Антропофобія - це страх перед людьми або компанією людей. Це психологічний стан, в якому особа постійно відчуває тривогу і побоюється контактувати з іншими людьми чи підходити до них. Люди, які страждають від антропофобії, відчувають паніку та дискомфорт в суспільних ситуаціях, таких як вечірки, зустрічі, робочі збори або навіть перебування в людному місці.


Антропофобія може мати різні причини. Часто це пов'язано з негативними досвідами в минулому, такими як травми, насильство або зневажливе ставлення з боку інших людей. Такі негативні досвіди можуть призвести до формування негативних установок та переконань про небезпеку, що загрожує взаємодії з іншими людьми.


Люди з антропофобією часто уникають суспільних ситуацій і перебувають у самотності, намагаючись уникнути будь-якого можливого контакту з людьми. Вони можуть відмовлятись від запрошень на події, ухилятись від робочих зустрічей або навіть уникати виходу з дому. Це може серйозно вплинути на якість життя та соціальну інтеракцію такої людини.


Лікування антропофобії зазвичай вимагає психологічної підтримки та інтервенції. Психотерапевти зазвичай використовують деякі методи, такі як когнітивно-поведінкова терапія, для допомоги людині розуміти й контролювати свої страхи. Також можуть бути застосовані техніки релаксації та психотерапевтичні ігри, щоб допомогти знизити тривогу і покращити соціальні навички.


Антропофобія - серйозний стан, який може суттєво обмежити життя людини. Важливо шукати допомогу від кваліфікованого фахівця, якщо ви відчуваєте тривогу та страх у суспільних ситуаціях. За допомогою правильного підходу до лікування, ви зможете подолати антропофобію та знову насолоджуватись соціальним життям.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"