top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Аналогічне мислення це

Аналогічне мислення це когнітивний процес, що полягає в здатності людини виявляти аналогії, подібності та схожості між різними об'єктами, ідеями або ситуаціями. Це проявляється у здатності порівнювати різні об'єкти чи явища однією чи кількома ознаками, роз'єднувати спільні риси загального феномена або надавати новим об'єктам сенс на основі вже знаних інформаційних структур.


Аналогічне мислення має важливе місце в процесі усвідомлення нової інформації та формування нових знань. Воно розширює можливості асоціативного мислення та творчого сприйняття навколишнього світу, сприяє розвитку критичного мислення та пробудженню нових ідей.


Аналогічне мислення може бути використане в багатьох сферах життя, включаючи навчання, творчість, проблемне мислення, прийняття рішень та розв'язання задач. В аналогічному мисленні важливо здати до уваги контекст та подібність між об'єктами, спиратися на власний досвід і знання, а також розуміти межі аналогії та її призначення.


В психології аналогічне мислення досліджується з метою кращого розуміння когнітивних процесів, що відбуваються у розумі людини. Вивчення аналогічного мислення допомагає прогнозувати людські реакції на нові ситуації, розвивати креативність та пробуджувати інноваційність у суспільстві.

Теги:

コメント


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page