top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Амнезічні розлади це

Амнезічні розлади це психологічні стани, що характеризуються втратою або порушенням пам'яті. Цей термін використовується в психології для опису патологічних станів, коли особа втрачає здатність згадувати події, інформацію або деталі, які вона раніше знала чи запам'ятовувала. Амнезічні розлади можуть бути обмеженими, коли втрачена пам'ять обмежена до певного періоду часу або певних подій, або загальними, коли втрачена загальна здатність до формування нових пам'ятей та згадування минулого.


Ці розлади можуть мати різні причини, включаючи травматичні ушкодження головного мозку, неврологічні захворювання, психотравматизм та інші фактори.


Діагноз амнезічного розладу встановлюється на підставі клінічного огляду, розмови з пацієнтом, проведення психологічних тестів та обстеження. Лікування амнезічних розладів може включати психотерапію, фармакологічну терапію та інші методи, спрямовані на поліпшення функції пам'яті та відновлення психологічного благополуччя особи.


Амнезічні розлади можуть бути класифіковані за деякими основними типами. Один із них - ретроградна амнезія, коли особа не може пригадати інформацію або події, що сталися до виникнення розладу. Інший тип - антероградна амнезія, коли особа не може формувати нові пам'яті після початку розладу.


Вплив амнезічних розладів на життя особи може бути значний. Втрата пам'яті може призвести до труднощів у навчанні, роботі та повсякденних справах. Особа може втратити повністю або частково свою ідентичність, не пам'ятати свою родину, друзів або важливі події в своєму житті. Це може викликати почуття втрати, суму та неповноцінності.


У психологічній роботі з пацієнтами, що страждають на амнезічні розлади, використовуються різні підходи. Когнітивна реабілітація та реінтеграція в соціум можуть допомогти особі відновити втрачені навички та пам'ять. Психотерапія, включаючи індивідуальну терапію та групову підтримку, може також бути корисною для управління емоційними наслідками розладів.


Хоча амнезічні розлади можуть бути складними для лікування, багато людей з цими розладами можуть досягнути певного покращення та реабілітації. Важливо пошукати підтримку та допомогу від професійних психологів та медичних фахівців, щоб зрозуміти причини розладів, управляти ними та знайти шлях до одужання.

Теги:

Komentáře


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page