top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Амаксофобія: страх або тривога, пов'язана з транспортом і водінням

Амаксофобія - це патологічний страх або тривога, пов'язана з транспортом і водінням. Люди, які страждають від амаксофобії, відчувають надмірний страх перед ситуаціями, пов'язаними з транспортом, або навіть відмовляються водити автомобіль чи користуватися публічним транспортом зовсім.


Симптоми амаксофобії можуть включати паніку, тривогу, підвищене серцебиття, пітливість, дихальні проблеми, дрижання, свербіж шкіри та інші фізичні симптоми. Цей страх може бути викликаний різними причинами, такими як відчуття втрати контролю, травматичні досвіди або негативні емоції, пов'язані з автомобільними пригодами чи іншими небезпечними ситуаціями на дорозі.


Амаксофобія може суттєво обмежити життя людини, оскільки вона уникатиме будь-які види транспорту і певні місця, де можуть зустрітися засоби пересування. Це може призвести до соціальної ізоляції і обмеженої можливості працювати або виконувати повсякденні справи.


Лікування амаксофобії включає психотерапевтичні методи, такі як когнітивно-поведінкова терапія та експозиційна терапія. Когнітивно-поведінкова терапія допомагає людині змінити негативні мислі та переконання щодо транспорту і водіння, тоді як експозиційна терапія полягає у поступовому впровадженні людини в ситуації, які викликають страх, для того, щоб знизити тривогу і забезпечити досвід успіху.


Деякі люди також знаходять покращення від амаксофобії за допомогою підтримки групи, участі в програмах автомобільної безпеки або застосування релаксаційних технік, таких як дихання та медитація.


Важливо пам'ятати, що амаксофобія - це реальний медичний стан, який може суттєво вплинути на якість життя людини. Якщо ви або кто-то із вашого оточення стикається з таким страхом, то варто звернутися до кваліфікованого фахівця для консультації та допомоги.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page