top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Аквафобія: відстрашна боязнь води та утоплення


Аквафобія, також відома як боязнь води або гідрофобія, є однією з найпоширеніших фобій у світі. Ця психологічна розлад здатна значно впливати на якість життя людей, які не можуть подолати свою страх із водою. У даній статті ми розглянемо визначення аквафобії, причини її виникнення, симптоми та можливі способи лікування цієї фобії.


Означення аквафобії:

Аквафобія - це хронічний страх перед водою, боязнь навіть найменшої ділянки води, що може призвести до занурення або утоплення. Люди з аквафобією можуть мати панічні атаки або навіть підвищений рівень тривоги при навіть найменшому контакті з водою.


Причини виникнення аквафобії:


1. Дитяча травма: Багато людей з аквафобією пов'язують свій страх з травматичними досвідами дитинства, такими як випадкове потоплення, близькі зустрічі з водою, або свідоме спостереження за тим, як інші випливають на поверхню після негативного взаємодії з водою.


2. Генетична схильність: Деякі дослідження показують, що аквафобія може бути спадковою і пов'язаною з певними генетичними факторами.


3. Вплив зовнішнього середовища: Свідомість про частість нещасних випадків у водних об'єктах, таких як утоплення або тривалий заплив, може також вплинути на розвиток аквафобії.


Симптоми аквафобії:


- Панічний відчуття та тривога у присутності води або під час розмови про воду.


- Пришвидшене дихання, підвищене серцеве биття і перспірація.


- Вимкнення від реальності, відчуття нереальності при зустрічі з водою.


- Уникнення ситуацій, пов'язаних з водою, як-от басейни, озера або пляжі.


Лікування аквафобії:

Незважаючи на те, що аквафобія може суттєво ускладнювати повсякденне життя, добрі новини в тому, що вона може бути успішно лікувана. Ось кілька можливих способів лікування аквафобії:


1. Психотерапія: Один з ефективних методів лікування аквафобії - це психотерапія, така як когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) або експозиційна терапія. Ці методи допомагають особі з аквафобією усвідомити і змінити свої негативні переконання та реакції на воду.


2. Поступова експозиція: Цей метод полягає в тому, що людина поступово зазнає все більше і більше контакту з водою, починаючи з менш загрозливих ситуацій. Це може бути поступове занурення рук у воду, відвідування маленького басейну або відвага на користь плавання на поверхні водойми. Це допомагає знижувати тривожність та посилювати впевненість в собі.


3. Групова підтримка: Участь у групових сесіях чи зустрічах з іншими людьми, які також мають аквафобію, може бути корисним. Підтримка і розуміння спільноти можуть допомогти підтримувати мотивацію для подолання страху перед водою.


Аквафобія є серйозним станом, який може впливати на якість життя людини. Проте, з обізнаністю та допомогою професійних фахівців, аквафобію можна успішно лікувати. Важливо звернутися за допомогою та підтримкою, щоб побороти цей страх і повернути собі свободу насолоджуватися водою.


Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page