top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Айхмофобія - страх гострих предметів


Айхмофобія є однією зі специфічних фобій, яка характеризується патологічним страхом перед гострими предметами, такими як олівці, голки, ножі тощо. Ця фобія виявляється у формі надмірної тривоги, паніки та уникання ситуацій, пов'язаних з цими предметами.


Люди, страждаючі від айхмофобії, відчувають екстремальний страх навіть перед найменшими гострими предметами, такими як вказівний палець. Вони можуть уникати місць, де можуть зустріти гострі предмети, часто намагаються ухилитися від ситуацій, які пов'язані з використанням або зустріччю таких предметів.


Основними симптомами айхмофобії є почуття тривоги, страху, паніки, підвищене серцебиття, потовиділення, дихальні проблеми та навіть провалення свідомості в екстремальних випадках. Ці симптоми можуть з'являтися під час зустрічі з гострими предметами або навіть при думці про це.


Причини айхмофобії варіюються від особистісних чинників до травматичних життєвих подій. Деякі люди можуть розвинути фобію через дитячі досвіди, коли вони отримали поранення або потрапили в небезпечну ситуацію з гострими предметами. Інші можуть мати генетичну схильність до тривожних розладів, що призводить до фобії.


Лікування айхмофобії може включати психотерапію, таку як когнітивно-поведінкова терапія, де людина навчається розуміти і змінювати свої негативні думки та емоції щодо гострих предметів. Можуть бути застосовані також інші техніки, такі як експоненційна терапія, де людина піддається поступовому введенню гострих предметів, щоб перебороти свій страх.


Цілком природно бути усьому світу трохи обережним і стурбованим відносно гострих речей, проте айхмофобія — це більше, ніж просто надмірна обережність. Це патологічний страх, який може значно обмежити життя людини. Звернення до професійного психолога або психіатра можуть допомогти у подоланні фобії та забезпечити покращення якості життя.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page