top of page

Аграфобія, страх щодо сексуальних домагань та взаємостосунків

Аграфобія, також відома як контрелтофобія, є психологічним станом, при якому людина досвіджує сильний страх щодо сексуальних домагань та взаємостосунків. Цей тип фобії відноситься до групи специфічних фобій, які виникають у зв'язку з певною ситуацією або об'єктом.


Аграфобія може мати дуже негативні наслідки для людини, яка страждає від цього страху. Вона може почувати невпевненість у себе, відчувати тривогу та стрес, коли знаходиться в сексуальному контексті або коли зустрічається зі стимулами, які асоціюються зі сексом.


Причини аграфобії можуть бути різноманітними. Це може бути результатом негативного досвіду у минулому, наприклад, насильства або сексуального домагання, або може бути пов'язано зі статевими комплексами або непокоєм щодо сексуальної ідентичності.


Люди, які страждають від аграфобії, можуть виявляти такі симптоми:


1. Паніка та тривога під час сексуальних ситуацій або розмов про секс.


2. Уникання сексуальних ситуацій або контактів з потенційними партнерами.


3. Фізичні симптоми, такі як пітливість, підвищена серцева частота та дихання, дрижання тіла.


4. Відчуття нереальності або відчуження від своєї тіла під час сексуальних ситуацій.


Людям, які страждають від аграфобії, можуть бути корисні такі підходи:


1. Психотерапія: Консультування психолога або психотерапевта може допомогти вирішити проблему, розкрити причини страху та розвинути здорову сексуальну поведінку.


2. Підтримка та розуміння: Бути оточеним підтримуючим людьми, які розуміють страхи й емоції, пов'язані з аграфобією, може бути дуже важливим.


3. Самодопомога: Індивідуальні практики, такі як медитація, йога або розслаблення, можуть допомогти управляти стресом та тривогою в сексуальних ситуаціях.


Важливо пам'ятати, що аграфобія - це неврівноваженість, яка може впливати на особисте благополуччя та міжособисті взаємини. Консультування фахівця і пошук підтримки важливі для подолання цього страху та покращення якості життя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page